1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczamy na utrzymanie i potrzeby WSD w Ełku.

2. Od jutra wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzili się wokół ołtarza na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 17.30. Od jutra również rozpoczynamy apele maryjne przy grocie, po wieczornej mszy św.

3. Dzień 1 maja – to także Święto Pracy. Kiedy wiele osób i rodzin boryka się z palącym problemem bezrobocia, a co za tym idzie – często dramatyczną sytuacją materialną, nie można pominąć okazji, jaką daje pierwszomajowe wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, aby żarliwie prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym.

4. We wtorek, 2 maja, przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy też rodaków żyjących poza granicami naszej ojczyzny. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

5. W kalendarzu liturgicznym pod datą 3 maja celebrujemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30 (msza za Ojczyznę), 12.00 i 18.00. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Najświętszej.

6. W czwartek, we wspomnienie św. Floriana, modlić się będziemy za naszych strażaków. Msza św. W ich intencji o godz. 8.00.

7. Również w tym tygodniu, w sobotę, 6 maja, przypada święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek, przed południem, kapłani odwiedzą chorych z Komunią św. Msze tego dnia o 6.00, 8.00, 12.00, 16.00 i 18.00. W sobotę nabożeństwo różańcowe po wieczornej mszy św.

9. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie i potrzeby naszej parafii. Wznowiliśmy prace przy nowym domu parafialnym. Trwają prace tynkarzy, elektryków i hydraulików