Wizyta pasterza naszej diecezji - ks. bpa Jerzego Mazura.

5 marca 2018 r, gościliśmy w naszej parafii - pasterza naszej diecezji ks. bpa Jerzego Mazura, który przybył do nas w ramach wizytacji kanonicznej odbywającej się co 5 lat.

Ksiądz Biskup tego dnia odwiedził szkoły, które znajdują się na terenie naszej parafii. Rozmawiał z dziećmi, młodzieżą oraz nauczycielami. O godzinie 15.00 - wspólnie z wiernymi modlił się Koronką do Miłosierdzia Bożego, a następnie spotkał się z rodzicami sióstr zakonnych i kapłanów pochodzących z naszej parafii.

O godzinie 17.00 w naszej świątyni zgromadziły się wszystkie wspólnoty formacyjne przy naszej parafii. Opowiedziały księdzu biskupowi o swoich działaniach i formacji. Następnie ksiądz Biskup przewodniczył uroczystej Mszy Świętej na której zgromadzili się nasi parafianie. Księdzu Biskupowi dziękujemy za Słowo Pasterskie, słowo wsparcia i otuchy. 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim parafianom, którzy przyczynili się do upiększenia naszej uroczystości. Dziękujemy dyrekcjom szkół za otwartość.

Kolejny dzień wizytacji kanonicznej w naszej parafii będzie miał miejsce 22 kwietnia 2018 r. , tego też dnia ksiądz Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.

Za wszelkie dobro składamy serdeczne : Bóg zapłać.

Duszpasterze

90 - lecie Piramowicza

16 czerwca 2017 r. I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie obchodziło 90 - lecie szkoły. Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy, uczniowie oraz absolwenci szkoły zgromadzili się na Mszy św. aby dziękować Bogu za twórców liceum  oraz tych, którzy na przestrzeni lat przyczyniali się do jego ciągłego rozwoju. Mszy św. przewodniczył ks. Antoni Skowroński, Słowo Boże wygłosił ks. prałat Czesław Oleksy.

Modlitwa w intencji Ojczyzny

 

3 maja 2017 r. o godz. 10.30 na Mszy św. Bogu i NMP Królowej Polski powierzyliśmy naszą Ojczyznę. Mszę św. sprawowali augustowscy proboszczowie. Przewodniczył ks. infułat Antoni Kochański a Słowo Boże wygłosił ks. prałat Marian Szewczyk. Uroczyście ponowiliśmy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.