1. Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po mszy św. o godz. 12.00, comiesięczne spotkanie Kół Różańcowych naszej parafii.

 

  1. W poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.

 

  1. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

 

  1. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!

 

  1. Serdeczne słowa wdzięczności składam wszystkim, którzy swoimi ofiarami utrzymują naszą parafię, a także dzięki nim możemy prowadzić remonty, czy inwestycje. Bóg zapłać!

 

  1. Przygotowujemy się do wizytacji kanonicznej naszej parafii. Taka wizytacja odbywa się co 5 lat. Gościć więc będziemy u nas naszego Biskupa Ordynariusza 18 i 19 czerwca.