1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Trwają ferie zimowe, w tym czasie nie ma u nas mszy św. o 15.30, również za tydzień nie będzie. Jak ogłaszaliśmy, dzisiaj gościć będziemy u nas Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Zagrają nam na mszy św. o godz. 18.00, a po niej będzie koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W ten dzień świąteczne Msze Święte w naszej parafii o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę przekażemy na fundusz zakonu kontemplacyjnego Sióstr Karmelitanek Bosych w Ełku. Po wieczornej mszy św. uprzątniemy świąteczne dekoracje, prosimy o pomoc.

 

  1. Z inicjatywy papieża Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Szczególnie modlić się będziemy w intencji sióstr, które posługują w Augustowie. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa o stałych porach. W pierwszy piątek przed południem księżą odwiedzą naszych chorych z Komunią Św. Tego dnia obchodzimy w kościele liturgiczne wspomnienie św. Błażeja. Z tej racji tradycyjnie u nas błogosławieństwo świec i wiernych, szczególnie zapraszamy tych, którzy chorują na gardło. Nabożeństwo pierwszo sobotnie po mszy św. o godz. 18.00.

 

  1. Zachęcamy do nabycia książki o Słudze Bożym ks. prał. Kazimierzu Hamerszmicie, cena 20 zł.

 

  1. Kończymy już kolędę w naszej parafii. Jeszcze odwiedzimy naszych wiernych w następującym porządku…