1. Zakończyliśmy kolędę w naszej parafii. Raz jeszcze wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy nas przyjęli. To prawdziwe świadectwo wiary i łączności ze swoją parafią. Dziękujemy za wspólną modlitwę, dobre rozmowy, sugestie i uwagi. Bóg zapłać za złożone ofiary. Na utrzymanie i potrzeby naszej parafii udało się uzbierać ok 120 tys zł. Staramy się w tych niełatwych czasach jak najlepiej dysponować funduszami naszej wspólnoty. Trwają prace przy renowacji drogi krzyżowej, gruntownej renowacji poddawana jest chrzcielnica, a wiosną będziemy kontynuować prace przy nowo wybudowanym domu parafialnym. Może uda się nam położyć tynki, instalację elektryczną i posadzki. Wszystkie spotkania kolędowe były dobre. Smuci wiele drzwi zamkniętych. Jest to bardzo wyraźny znak i sygnał dla nas, że te osoby i rodziny nie potrzebują naszej posługi. W przyszłości więc, nie może być zdziwienia, że przy załatwianych różnych sprawach będą tego konsekwencje.

  

  1. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie, wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

 

  1. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. W naszym kościele Msze Święte z udzieleniem sakramentu chorych będziemy sprawowali o godz. 8.00, 12.00 i 18.00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni!

 

  1. Za tydzień w niedzielę 12 lutego po Mszy o godzinie 15.30 spotkanie dzieci z klas trzecich i ich rodziców przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 

  1. Mamy jeszcze do nabycia książkę o słudze bożym księdzu Kazimierzu Hamerszmicie. Zapraszamy chętnych do zakrystii po mszach świętych.

 

  1. Bardzo serdecznie dziękuje tym wszystkim, którzy włączyli się w uprzątnięcie dekoracji świątecznych. Bóg zapłać.