1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele powszechnym obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. Rozpoczęły się ferie zimowe dzieci i młodzieży, jak to mamy przyjęte w naszej parafii, nie ma wtedy w niedzielę mszy św. o godz. 15.30 (dziś, za tydzień i za dwa tygodnie).

 

  1. W ramach obchodów 160 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, dzisiaj u nas, o godz. 10.30 msza św. w intencji Ojczyzny i uczestników powstania. Zapraszamy.

 

  1. Z okazji przypadającego w sobotę Dnia Babci i w dzisiejszą niedzielę Dnia Dziadka serdeczną pamięcią obejmijmy nasze drogie babcie i drogich dziadków, módlmy się za tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Bardzo wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i codzienna serdeczna pamięć.

 

  1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Tak bardzo upragniona przez Pana Jezusa jedność została zniszczona przez ludzką pychę i jest zgorszeniem dla świata. Dlatego nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej przywrócenia. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.

 

  1. W środę, 25 stycznia, przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Przez jego wstawiennictwo prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień.

 

  1. Jest jeszcze jedna okazja do spojrzenia poza siebie i własną wspólnotę wiary. W czwartek, 26 stycznia, w Kościele będziemy obchodzili Dzień Islamu. Dziś słowo „islam” często budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie wzajemnie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

 

  1. W sobotę, 28 stycznia po wieczornej mszy św. kolejny Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy.

 

  1. Za tydzień, 29 stycznia, po wieczornej mszy św., której przewodniczyć będzie ksiądz biskup Jerzy Mazur, wystąpi u nas z koncertem kolęd Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Już dziś zapraszamy.

 

 

  1. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Bóg zapłać tym, którzy gościli nas ostatnio w swoich domach, za wszelką dobroć. W nadchodzącym tygodniu zechcemy odwiedzić naszych parafian w porządku podanym przed kościołem, w internecie.. A mianowicie…