1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na pomoc dla nich. Bóg zapłać.

 

  1. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Może takie osoby są w najbliższym naszym otoczeniu.. Najmniejszy nawet gest miłości, konkretna pomoc, lepsza jest niż samo współczucie.

 

  1. Codziennie o 18.00 w mszy składkowej modlimy się za zmarłych poleconych naszej pamięci. Serdecznie zapraszamy, aby wspierać modlitwą tych, którzy wypłacają się Bożej sprawiedliwości w czyśćcu.

 

  1. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia na godz. 12.00 zapraszamy członków Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na spotkanie rejonowe. Przed mszą będzie ich nabożeństwo. Mszy świętej przewodniczyć będzie ksiądz biskup Dariusz Zalewski. Pierwszy raz będziemy go gościć w naszej wspólnocie jako biskupa.

 

  1. Dziś po mszy św. o 15.30 spotkanie dzieci z drugich klas i ich rodziców.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby i utrzymanie naszej parafii.