1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji po mszy św. o godz. 12.00 comiesięczne spotkanie Kół Różańcowych z naszej parafii, a po mszy o 15.30 spotkanie dzieci z trzecich klas i ich rodziców. Za tydzień, po mszy o 15.30 zapraszamy na spotkanie dzieci z klas drugich i ich rodziców.

 

  1. W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem. Papieża i wszystkie sprawy Kościoła będziemy polecali Bogu przez ręce Maryi w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w mszach świętych.

 

  1. Przed nami Narodowe Święto Niepodległości. Już w czwartek rozpocznie się świętowanie pt. „Drogi do Niepodległej” mszą św. za Ojczyznę o godz. 12.00.

 

  1. W piątek, 11 listopada, w samo Święto Niepodległości, msze święte w naszej świątyni o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30 (msza za Ojczyznę), 12.00 i 18.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej Ojczyzny. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa. Tego dnia ksiądz biskup udzielił dyspensy, więc nie obowiązuje post od mięsa. Osoby, które zechcą z tego skorzystać winny pomodlić się w intencji dzieci nienarodzonych.

 

  1. Trwamy na modlitwie za naszych zmarłych . Do środy w nowennie, codziennie w mszy składkowej o godz. 18.00. Wierni podają też w kancelarii swoich zmarłych do wypominek rocznych. Bóg zapłać za składane przy tym ofiary.

 

  1. W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.

 

  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie i potrzeby naszej wspólnoty.