1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcja Katolicka propaguje wartości chrześcijańskie w życiu społecznym. Zadaniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych postaw wśród młodych katolików. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich zrzeszonych w tych wspólnotach.

 

  1. Również dzisiaj w naszej bazylice, na mszy św. o godz. 12.00, gromadzą się wspólnoty Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa z naszego regionu, na swoje coroczne spotkanie. Mszy świętej przewodniczyć będzie ksiądz biskup Dariusz Zalewski. Pierwszy raz będziemy go gościć w naszej wspólnocie jako biskupa. Po mszy św. o 15.30, jak co roku, udamy się pod figurę Chrystusa Króla przy naszej bazylice, aby oddać pod Jego królowanie wszystkich mieszkańców naszego miasta, wszystko co jest naszą codziennością: życie rodzinne, pracę, naukę, wszystkie nasze plany i zamiary. Zapraszamy.

 

  1. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

 

  1. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, scholii dziecięcej i młodzieżowej, składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

 

  1. W najbliższy piątek 25 listopada po Mszy Świętej o godzinie 18.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.

 

  1. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby i utrzymanie naszej parafii. Została już odrestaurowana ambona. Teraz przyszedł czas na odnowienie stacji drogi krzyżowej. Zauważymy z pewnością, że brakować będzie kolejnych stacji, które będą poddawane renowacji.

 

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej