1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki.

 

  1. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.

 

  1. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. We wtorek, środę i czwartek uczniowie ósmych klas zdają swoje egzaminy, wspierajmy ich modlitwą.

 

  1. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Msze Święte, w czasie których będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

 

  1. W piątek, 27 maja, o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Tego dnia rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

  1. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela.

 

  1. W najbliższą sobotę w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Krasnymborze przeżywać będziemy Stację Dorosłych I Kongresu Różańcowego Diecezji Ełckiej. Przygotowany jest ciekawy program, którego centralnym wydarzeniem będzie Msza Św. pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura SVD o godz. 12.00. U stóp Różańcowej Matki Krasnoborskiej, przy Jej Cudownym Wizerunku modlić się będziemy za nasze rodziny, parafie, naszą diecezję; o pokój w umęczonej wojną Ukrainie i o pokój w Ojczyźnie naszej i w naszych domach. Przygotowany program rozpocznie się o godz. 9.00. Wyjazd osób, które się zapisały o godz. 8.10 z ul. Kościelnej.

 

  1. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. To również dzień Kongresu Różańcowego w parafiach naszej diecezji. Z tej racji, oprócz głoszonego Słowa na ten temat, będziemy modlić się na różańcu. Bardzo proszę by w prowadzenie modlitwy różańcowej włączyły się grupy gromadzące się przy naszej parafii: o godz. 7.30 Tajemnice Radosne – niech poprowadzi Grupa O. Pio, po mszy św. o 10.30 – Tajemnice Światła – niech poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym, po mszy św. o 12.00 – Tajemnice Bolesne – Koła Różańcowe, a po mszy św. o godz. 18.00 – Tajemnice Chwalebne – Ruch Rodzin Nazaretańskich.