1. Dziś przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. To również dzień Kongresu Różańcowego w parafiach naszej diecezji. Z tej racji, oprócz głoszonego Słowa na ten temat, modlimy się na różańcu. W prowadzenie modlitwy różańcowej włączają się grupy gromadzące się przy naszej parafii: o godz. 7.30 Tajemnice Radosne – prowadzi modlitewna Grupa O. Pio, po mszy św. o 10.30 – Tajemnice Światła – Odnowa w Duchu Świętym, po mszy św. o 12.00 – Tajemnice Bolesne – Koła Różańcowe, a po mszy św. o godz. 18.00 – Tajemnice Chwalebne – Ruch Rodzin Nazaretańskich.

 

  1. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę. Modlitwę tę odmawiamy w czasie nabożeństw majowych, a już niebawem czerwcowych, o godz. 17.30.

 

  1. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.

 

  1. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Msze Święte, w czasie których będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

       - w czwartek modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania;

       - w piątek msze o 6.00, 8.00, 12.00, 16.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi. Jak co miesiąc, przed południem, kapłani odwiedzą chorych z Komunią św.;

       - w sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 18.00.

 

  1. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 18.00. Niedziela, to dzień odpustu w Sanktuarium w Studzienicznej. Wracamy do tradycji i o godz. 8.00 wyruszy od nas piesza pielgrzymka do Studzienicznej. Zachęcamy młodzież, dorosłych, a także dzieci. Mamy o co prosić Matkę Bożą, ale mamy też za co dziękować, a pielgrzymka, to szczególna forma, gdzie łączy się modlitwę z trudem drogi. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. Nie będzie Mszy Świętej na 15.30.

 

  1. W tych dniach nasi księża Seniorzy obchodzą rocznice swoich święceń: w ostatni piątek ks. Wacław Iżbicki – 49 rocznicę, a ks. Antoni Bednarski 57, jutro ks. Stanisław Dudek 41 rocznicę święceń, a w sobotę ks. Maciej Maciejewski 50 rocznicę święceń. Dostojnym Jubilatom wyrażamy wdzięczność za ich posługę, a także składamy najlepsze życzenia zdrowia, pomyślności i wszelkich potrzebnych łask od Boga.