1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Przeżyliśmy uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii. Wyrażam wdzięczność ks. Przemysławowi, a także naszym siostrom i katechetom, którzy przygotowywali dzieci i ich rodziców do dobrego i pobożnego przeżycia tej uroczystości. Księżom za spowiedź dzieci i ich bliskich. Rodzicom za zaangażowanie, a także złożoną ofiarę, którą przeznaczamy na zakup kompletu obrusów maryjnych na wszystkie ołtarze w naszej Bazylice. Z całego serca Bóg zapłać !

 

  1. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności wszystkim Polakom, a także mądrość, roztropność i odpowiedzialność rządzącym naszą Ojczyzną. To też dzień spotkania tych, którzy przeżyli rekolekcje „Oddanie 33” i zawierzyli się Maryi. Zapraszam na godz. 17.00 do naszej Bazyliki na comiesięczne spotkanie.

 

  1. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.

 

  1. Nabożeństwa majowe u nas codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.

 

  1. Jak słyszeliśmy w słowie, które skierował do nas nasz Biskup, przygotowujemy się do Kongresu Różańcowego w naszej diecezji, który przypomnę odbędzie się w Krasnymborze, 28 maja. Organizujemy wspólny wyjazd na te uroczystości. Można zapisywać się w kancelarii parafialnej. Koszt 25 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie członków Kół Różańcowych.

 

  1. Sakrament bierzmowania w naszej parafii będzie 27 maja, podczas mszy św. o godz. 18.00

 

  1. Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie informuje, iż od dnia 16 maja 2022 ( tj najbliższy poniedziałek) rozpoczyna się rekrutacja do klas pierwszych. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły, jak również umieszczone są one na stronie szkoły w zakładce rekrutacja. Serdecznie zapraszamy wszystkich ośmioklasistów.

 

  1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, gdzie wspólnie uwielbimy Pana Boga śpiewem. Odbędzie się ona w najbliższą sobotę 21 maja po Mszy o godz. 18.

 

  1. Bóg zapłać za składane ofiary na utrzymanie i potrzeby naszej wspólnoty.