1. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

 

  1. W ubiegłą niedzielę usłyszeliśmy zachętę do oddania swego życia Maryi, Matce Bożej i naszej. Żeby to zrobić dobrze i świadomie trzeba się do tego przygotować poprzez indywidualne rekolekcje, które przeżywać będziemy w oparciu o książkę „Oddanie 33”. Jeśli ktoś pragnie pójść tą drogą, a nie ma jeszcze książki, można ją nabyć w zakrystii.    Cena – 27 zł. Rekolekcje rozpoczynamy 14 października (czwartek), a 16 listopada, w Święto Matki Bożej Ostrobramskiej, będzie uroczyste oddanie się Maryi.

 

  1. Dziś po mszy świętej o 15.30 spotkanie dzieci klas drugich i ich rodziców w ramach przygotowań do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Zapraszam.

 

  1. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie po Mszy wieczornej na różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.

 

  1. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

 

  1. W najbliższy piątek, 15 października, po mszy wieczornej i różańcu w naszej Bazylice odbędzie się kolejny Wieczór Wielbienia, adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

  1. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.

 

  1. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Nie tylko dbajmy o ich groby z okazji zbliżających się Świąt, ale przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie, szczególnie w mszach świętych i wypominkach.

 

  1. Pan Organista roznosi poświęcone opłatki bożonarodzeniowe od godz. 16.30. Proszę, przyjmijcie go życzliwie. Ofiary przy tym składane są wyrazem wdzięczności za jego posługę w naszej wspólnocie.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby i utrzymanie naszej parafii.