1. Gościmy dziś ks. Szymona Klimaszewskiego, który głosi nam Słowo Boże, i zachęca do zawierzenia, oddania się Matce Bożej, a przez Nią Jezusowi. By zrobić to świadomie, trzeba swoje serce do tego przygotować przez indywidualne 33 dniowe rekolekcje. Zachęcam do włączenia się w to dobre, boże dzieło…

 

  1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe po mszy św. o 18.00. Różaniec prowadzą wspólnoty według wyznaczonego porządku (wywieszony jest w gablocie)

 

  1. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, po mszy św. o 12.00 spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic.

 

  1. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy w naszej parafii odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Msze św. o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i msza o 18.00, a po niej różaniec i procesja z racji odpustu.

 

  1. Służyć przy ołtarzu jako ministrant, czy lektor, to nie tylko zaszczyt, ale też formacja sumienia i praca nad sobą. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wejść do grona służących przy ołtarzu Chrystusa. Chętni dzieci, młodzież, ale też dorośli mężczyźni niech zgłaszają się do ks. Przemysława, który opiekuje się liturgiczną służbą w naszej parafii.

 

  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski.

 

       7. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 15.30 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci klas drugich szkoły podstawowej przygotowujące do Pierwszej Komunii Świętej

 

       8. Dwa ogłoszenia od naszego Pana organisty:

- osoby (kobiety i mężczyźni), którzy chcieliby śpiewać w chórze przy naszej Bazylice, proszę, by zgłaszały się osobiście do pana Marka.

- już od wtorku, od godz. 16.30, Pan organista zacznie roznosić poświęcone opłatki bożonarodzeniowe. Proszę, przyjmijcie go życzliwie. Ofiary przy tym składane są wyrazem wdzięczności za jego posługę w naszej wspólnocie. Dla większości parafian to jedyna okazja, by podziękować, i złożyć dar swego serca.

 

       9. Zachęcamy do nabywania prasy.

 

     10. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie i potrzeby naszej parafii.