1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. W obliczu obecnych wydarzeń, szczególnie na naszej wschodniej granicy, potrzeba nam w tym względzie z jednej strony wyrozumiałości, z drugiej wiele rozwagi i mądrości.

 

  1. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

 

  1. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie po mszy św. o godz. 18.00. Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy do prowadzenia rozważań i modlitwy naszych wiernych gromadzących się we wspólnotach. W poniedziałek – Odnowa w Duchu Świętym, we wtorek – Grupa św. Ojca Pio, w środę – Ruch Rodzin Nazaretańskich, w czwartek – kapłan, w piątek – Koła Różańcowe, w sobotę – Kościół Domowy i Equipes Notre Dame, w niedzielę – kapłan. Nabożeństwo kończyć będziemy apelem maryjnym.

 

  1. W pierwszy piątek miesiąca kapłani przyjdą do chorych przed południem. Tego dnia msze św. o godz.: 6.00, 8.00, 12.00, 16.00 i 18.00. Na mszy św. o 18.00 zaśpiewa u nas chór „CON SPIRITO” z Zielonej Góry.

 

  1. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.

 

  1. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do modlitwy czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej.

 

  1. W naszej wspólnocie przygotowujemy się do przeżycia szczególnego czasu rekolekcji znanego jako „Oddanie 33 - droga do Serca Jezusa i Maryi”, które mają przygotować nas do całkowitego oddania się Maryi, a za Jej pośrednictwem Jezusowi. Za tydzień ks. Szymon Klimaszewski więcej o tym powie. Mam nadzieję, że wiele osób z naszej parafii dołączy do tej drogi.

 

  1. Osoby, które w zeszłym roku formacyjnym pomagały w przygotowaniach do sakramentu bierzmowania poprzez bycie animatorem w grupach dzielenia, ale także nowe osoby, które chciałyby pomóc ks. Markowi w przygotowaniu młodych ludzi do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, serdecznie zapraszamy na spotkanie w salce parafialnej w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 18:00.

 

  1. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby i utrzymanie naszej parafii.