1. Rozpoczął się czas indywidualnych rekolekcji przygotowujących do zawierzenia siebie Maryi, naszej Matce. Wszystkich, którzy podjęli tę drogę, zapraszam na spotkanie w najbliższą sobotę na godz. 17.15. Spotkanie odbędzie się w naszej Bazylice.

 

  1. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy codziennie po mszy św. o 18.00 na różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu. Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy włączają się w prowadzenie naszych nabożeństw.

 

  1. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Modlić się będziemy tak samo, jak w ubiegłych latach. W kancelarii Siostra Małgorzata zapisuje imiona i nazwiska polecanych w wypominkach rocznych, będzie też, wzorem lat ubiegłych nowenna za zmarłych i różaniec za nich. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.

 

  1. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

 

  1. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

 

  1. Za tydzień Niedziela Misyjna. Gościć będziemy kleryków Ełckiego Seminarium.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie i potrzeby naszej parafii.