1. Przeżyliśmy Boże Ciało. Jeszcze raz wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i poprowadzenie procesji. Za przygotowanie ołtarzy, wspólną modlitwę, świadectwo wiary.. Bóg zapłać.
  2. Dzisiaj, o godz. 12.00 będziemy przeżywać uroczystość Jubileuszu 100-lecia Zgromadzenia Sióstr Loretanek i 25-lecie pobytu tego zgromadzenia w Augustowie. Przewodniczyć uroczystej mszy św. będzie Ksiądz Biskup Jerzy Mazur.
  3. W oktawie Bożego Ciała gromadzimy się na nabożeństwie czerwcowym o 17.30. Po odśpiewaniu Litanii procesja z Jezusem w monstrancji, z chorągwiami i baldachimem wokół Bazyliki. Po zakończeniu nabożeństwa msza św. Szczególnie w oktawie Bożego Ciała zachęcamy wiernych do nawiedzania naszej Bazyliki i adoracji Najświętszego Sakramentu. W czwartek, 10 czerwca, zakończenie oktawy Bożego Ciała. Poświęcenie wianków.
  4. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, odpust w naszej parafii. Msze Święte o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00. Po mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe i procesja. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Otoczmy modlitwą szczególnie kapłanów posługujących w naszej parafii. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje post.
  5. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy szczególnie tych, którzy pielęgnują nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.
  6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust ku czci św. Antoniego. Po mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe i procesja.
  7. Wyrażam wdzięczność za wszelkie ofiary złożone w minionym czasie na tacę, do skarbonek w świątyni i na konto parafialne na cele wspólnoty parafialnej, utrzymanie świątyni i prowadzone inwestycje. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.
  8. Zachęcamy do nabywania prasy.