1. Dziś Niedziela Najświętszej Trójcy. Stajemy wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary.

 

  1. Jutro ostatni dzień maja. Jak wcześniej ogłaszaliśmy, o godz. 18.00, Ksiądz Biskup Ordynariusz udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Wcześniej, o 17.30, ostatnie nabożeństwo majowe.

 

  1. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Po Mszy Świętej o 12.00 odbędzie się nabożeństwo eucharystyczne, podobnie jak w ubiegłym roku, na terenie naszego placu kościelnego. Wyjdziemy z Panem Jezusem w monstrancji, bez chorągwi i baldachimu. Zatrzymamy się przy przygotowanych ołtarzach, będziemy wsłuchiwali się w Słowo Boże i prosili o błogosławieństwo i łaski dla nas. Błogosławieństwo końcowe odbędzie się na schodach naszej Bazyliki. Forma więc procesji będzie nieco inna niż tych, które mamy w pamięci, ale zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, abyśmy licznie się zgromadzili i dali świadectwo naszej wiary, i przywiązania do Pana Jezusa. Już teraz wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy włączą się w przygotowanie i poprowadzenia nabożeństwa, dzięki którym ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego. Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych.

 

  1. W oktawie Bożego Ciała gromadzimy się na nabożeństwie czerwcowym o 17.30. Po odśpiewaniu Litanii procesja z Jezusem w monstrancji, z chorągwiami i baldachimem wokół Bazyliki. Po zakończeniu nabożeństwa msza św. Szczególnie w oktawie Bożego Ciała zachęcamy wiernych do nawiedzania naszej Bazyliki i adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

  1. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. Msze św. u nas o godz. 6.00, 8.00, 12.00, 16.00 i 18.00. Kapłani przyjdą do chorych w godzinach przedpołudniowych.

 

  1. W pierwszą sobotę różaniec po mszy św.

 

  1. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 uroczystość Jubileuszu 100-lecia Zgromadzenia Sióstr Loretanek i 25-lecie pobytu tego zgromadzenia w Augustowie. Przewodniczyć uroczystej mszy św. będzie Ksiądz Biskup Jerzy Mazur.

 

  1. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę, do skarbonek w świątyni i na konto parafialne na cele wspólnoty parafialnej, utrzymanie świątyni i prowadzone inwestycje. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.