1. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe, a po mszy wieczornej na apel maryjny przy grocie. Zapraszamy. Dzisiaj przeżywamy Dzień Flagi Narodowej oraz Święto Polonii i Polaków za granicą.

 

  1. Pierwsza niedziela miesiąca, więc po mszy św. o 12.00 spotkanie Żywego Różańca.

 

  1. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział, że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia msze św. o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30 (msza za Ojczyznę!), 12.00 i 18.00.

 

  1. We wtorek, we wspomnienie św. Floriana, modlić się będziemy za naszych strażaków. Msza św. w ich intencji o godz. 8.00.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlić się będziemy o nowe powołania do służby w Kościele, a także za siostry zakonne i kapłanów posługujących w naszej parafii.

 

  1. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Kapłani przyjdą do chorych przed południem. Msze św. o godz. 6.00, 8.00, 12.00, 16.00 i 18.00.

 

  1. Zachęcamy do nabywania prasy.

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiarę na utrzymanie i potrzeby naszej parafii.