1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

 

  1. Przez cały maj codziennie, także dziś, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe. Zapraszamy także codziennie na wieczorną modlitwę apelu maryjnego przy grocie, po wieczornej mszy św..

 

  1. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r.

 

  1. W piątek o godz. 15.00 spowiedź rodziców i dzieci pierwszokomunijnych, wcześniej odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. W najbliższą sobotę, 15 maja, uroczystość Pierwszej Komunii Świętej ze względu na ograniczenia odbędzie się w trzech grupach (10.00, 12.00, 14.00). Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą.

 

  1. Także w piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (31.05).

 

  1. Bóg zapłać za składane ofiary na utrzymanie i potrzeby naszej parafii.