1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Gościmy dziś kleryka z naszego ełckiego seminarium. Bóg zapłać za składane dziś ofiary na utrzymanie i potrzeby WSD w Ełku.

 

  1. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe. W pierwszą sobotę miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia. Po mszy wieczornej różaniec.

 

  1. Od początku maja wznawiamy apel maryjny przy grocie po mszy św. o 18.00.

 

  1. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę, do skarbonek, czy zasilając konto parafialne - na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

 

  1. Za tydzień po mszy św. o 12.00 spotkanie Kół Różańcowych.

 

  1. Przygotowujemy się do uroczystości w naszej parafii. Pierwsza Komunia św. będzie 15 maja, a bierzmowanie 31 maja.

 

  1. Z chrześcijańską nadzieją na życie wieczne w Niebie przyjęliśmy wiadomość, że 21 kwietnia 2021 r. odszedł po wieczną nagrodę J.E. Arcybiskup Senior Archidiecezji Warmińskiej, pierwszy Biskup Ełcki Wojciech Ziemba. Przeżył 80 lat, w tym 54 kapłaństwa i 39 biskupstwa. Pogrzeb w najbliższy wtorek , w katedrze olsztyńskiej. Pamiętajmy w swojej modlitwie o zmarłym, szczególnie z wdzięcznością za lata pasterzowania w naszej diecezji.