1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy.

 

  1. W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

 

  1. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30 – to msza św. w intencji Ojczyzny i tych, którzy o nią walczyli, potem jeszcze msze św. o 12.00 i 18.00. Tego też dnia przypada dzień imienin ks. Marcina. Już dziś składamy mu serdeczne życzenia powrotu do zdrowia, pokoju, miłości, a szczególnie Bożego błogosławieństwa.

 

  1. W związku z przeżywaną pandemią, w trosce o siebie i bliźnich, starajmy się będąc w naszej świątyni stosować do wyznaczonych zasad - nosząc maseczki i zachowując odległość.  Z tej też racji nie odbędą się planowane na dziś spotkania z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzieżą do sakramentu Bierzmowania. O kolejnym planowanym spotkaniu poinformujemy. Trwajmy na ufnej modlitwie w naszych rodzinach. Z Bożą pomocą pokonamy wszystkie obecne przeciwności. Niech serca i oczy będą wrażliwe na potrzebujących (ludzi samotnych, starszych, chorych). Jest to czas, kiedy w szczególny sposób możemy dawać świadectwo życia Ewangelią.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie i potrzeby naszej parafii.