1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Szczególnie w tych trudnych czasach potrzeba naszej czujności i wrażliwości. Otwórzmy nasze oczy i serca na każdą ludzką biedę. Starajmy się nie tylko ją zauważyć, ale na miarę możliwości również zaradzić.

 

  1. Jutro, na mszę św. o godz. 18.00 szczególnie zapraszamy członków Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. Będzie to rozpoczęcie kolejnego roku formacji i modlitwy. Z racji pandemii w tym roku wyjątkowo nie będzie mszy świętych w rejonach naszej diecezji dla członków tej wspólnoty. Spotkania odbywają się w każdej parafii. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat.

 

  1. Niejednokrotnie spotykamy się w kancelarii parafialnej z brakiem zrozumienia potrzeby wprowadzonych opłat na naszym cmentarzu. Podaję do wiadomości, iż za wywóz śmieci za miesiąc październik musiałem zapłacić prawie 80 000 zł. Wydaje się, że dodatkowy komentarz jest zbędny… Bardziej potrzebna jest refleksja i zmiana naszych zwyczajów i zachowań. Dziękujemy tym, którzy starają się uiszczać opłaty zgodnie z regulaminem cmentarza, i zwracamy się z apelem do tych, którzy od lat to zaniedbują. Przypominamy, że opłatę dzierżawy miejsca ponawiamy co 20 lat.

 

  1. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

 

  1. Bóg zapłać tym, którzy przez swoje dary serca pomagają w utrzymaniu parafii i prowadzonych inwestycjach.