1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z Orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). W zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku, 11 września (przypada w nadchodzący piątek), obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.
  2. Skończyły się wakacje więc wracamy do zwykłego porządku mszy św. w niedziele (6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 15.30, 18.00). Dziś po mszy św. o 12.00 spotkanie Kół Różańcowych, a po mszy św. o 15.30 spotkanie z dziećmi, które we wrześniu przystąpią do pierwszej spowiedzi i Komunii św., i ich rodzicami.
  1. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.
  2. Kontynuujemy prace w naszej parafii. Trwa budowa domu parafialnego, a także renowacja głównego ołtarza w naszej Bazylice. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczymy szczególnie na te cele. Wyrażam wdzięczność za hojne serca i wyrozumiałość.