1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę, które przeznaczamy na prowadzone inwestycje.

2. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Świąteczna Eucharystia w naszym kościele o godz. 6.00, 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00 .

 3. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

4. 17 września, o godz. 17.00, w par. Milosierdzia Bożego, na Barakach, msza św  z okazji Dnia Sybiraka. Zachęcamy.

5. Prośba, którą kieruje Biskup Ordynariusz... W związku z ogniskiem koronawirusa w augustowskim hospicjum, bardzo potrzebna jest pomoc wolontariuszy w opiece nad chorymi. Bardzo prosimy wszystkich o wielkich, kochających sercach o zgłaszanie się do Dyrektor Hospicjum z pomocą.

6. W sobotę, 19 września, w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.