1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii.
  2. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. W przyszłą niedzielę, po mszy św. o godz. 15.30 spotkanie dzieci i rodziców z grup, które we wrześniu (19.09) przystąpią do I Komunii Świętej. Zapraszamy.
  3. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  4. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.
  5. Dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli zapraszamy na mszę św. z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego we wtorek na godz. 8.00.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszych modlitwach w te najbliższe dni prośmy o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory plonów. Modlimy się także za misje i misjonarzy. W I piątek miesiąca msze św. o 6.00, 8.00, 12.00, 16.00 i 18.00. Kapłani odwiedzą chorych. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo różańcowe po mszy św. o 18.00.
  7. Ks. Przemysław Pastewski, nowy wikariusz w naszej parafii dzisiaj o godz. 12.00 odprawi mszę św. prymicyjną i udzieli błogosławieństwa. Życzymy księdzu Przemysławowi obfitości łaski płynącej z Serca Jezusowego w jego posługiwaniu.
  8. Bóg zapłać za składane ofiary na rzecz naszej parafii.