1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie?
  2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 17.30 celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Potem uczestniczymy w Eucharystii. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.

 W czwartek, 18 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Poświęcenie wianków.

  1. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to główna uroczystość odpustowa w naszej parafii. Msze św. o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00. Po mszy wieczornej nabożeństwo czerwcowe i procesja. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Otoczmy modlitwą szczególnie kapłanów posługujących w naszej parafii. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje post od mięsa.
  2. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Jest to Diecezjalny Dzień Młodzieży. Głównym punktem jest msza św., którą w naszej Bazylice o godz. 14.00 odprawi ks. bp Jerzy Mazur – Biskup Ełcki. Zapraszamy wszystkich ludzi młodych z całego miasta, szczególnie zobowiązana do udziału jest młodzież bierzmowana w tym roku.
  3. Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie informuje, że od 15 czerwca tj. od najbliższego poniedziałku, rozpoczyna się rekrutacja do klas pierwszych. Szczegółowe informacje w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.
  4. Tak jak mamy to w zwyczaju w okresie przerwy wakacyjnej - w naszej bazylice nie sprawujemy Mszy Świętej o godz. 15.30 - dlatego za tydzień ostatnia Msza Święta o tej godzinie. Od lipca dodatkowa Msza Święta w niedzielę o godz. 20.30
  5. Bóg zapłać za składane ofiary na utrzymanie i potrzeby naszej parafii.