1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o 17.30. Dziś jeszcze jest msza św. o godz. 15.30; od przyszłej niedzieli, aż do końca wakacji jej nie będzie, zaś od lipca będzie w niedziele dodatkowa msza św. o 20.30.
  2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
  3. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem we wtorek Mszą Świętą wigilijną o godz. 18.00. W samą uroczystość Msze Święte o godz. 6.00, 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00. W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie.
  4. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. W tym roku to wszystko toczyło się zupełnie inaczej niż zwykle. Ale przychodzi czas wakacji. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu.

W piątek, 26 czerwca o godz. 9.00 - w naszej Bazylice zakończenie roku szkolno-katechetycznego I Liceum Ogólnokształcącego im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie

  1. Ogłoszenie odnośnie I Komunii Świętej w naszej parafii: Próby odbędą się w poniedziałek i środę o godz. 16.00.  W Piątek - o godz. 16.00 - pierwsza spowiedź dzieci i ich rodzin.

27 czerwca ( sobota) o godz. 10.00 – Uroczystość Pierwszej Komunii świętej.

  1. Bóg zapłać za składane ofiary na potrzeby i utrzymanie naszej parafii.
  2. Dzisiaj w godz. 9-13 przy Bazylice odbędzie się kiermasz słodkich wypieków słodkich wypieków, drobiazgów jak książki, zabawki, ozdoby na rzecz małej Hani Poczobut z Ełku, chorującej na rdzeniowy zanik mięśni. Wszystkich ludzi o dobrych sercach serdecznie zapraszamy do udziału w kiermaszu i finansowe wsparcie.