1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.
  2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
  3. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Z wiadomych względów nie będzie tradycyjnej procesji ulicami naszego miasta. Jednak po mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się nabożeństwo eucharystyczne na terenie naszego placu kościelnego, bez chorągwi i baldachimu. Wyjdziemy z Jezusem w monstrancji i zatrzymując się w wyznaczonych miejscach będziemy wsłuchiwali się w Słowo Boże i prosili Pana Jezusa o potrzebne nam błogosławieństwo i łaski. Wierni zgromadzą się na całym placu kościelnym, również na trawie, jest wiele miejsca, więc można zachować wszelkie środki ostrożności i procedury. Błogosławieństwo końcowe odbędzie się na schodach naszej Bazyliki. Forma nabożeństwa będzie więc trochę inna, ale zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, abyśmy licznie zgromadzeni dali świadectwo naszej wiary i przywiązania do Jezusa Eucharystycznego.
  4. W oktawie Bożego Ciała gromadzimy się na nabożeństwie czerwcowym o 17.30. Po odśpiewaniu litanii procesja z Jezusem w monstrancji, z chorągwiami i baldachimem w naszej Bazylice. Zapraszamy wszystkich, którzy zwykle biorą czynny udział w procesjach. Po zakończeniu nabożeństwa msza św. Szczególnie w oktawie Bożego Ciała zachęcamy wiernych do nawiedzania naszej Bazyliki i adoracji Najświętszego Sakramentu. Pan Jezus cały dzień wystawiony w monstrancji czeka na nas.
  5. W piątek, 12 czerwca, o godz. 18.00, młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk księdza biskupa Adriana Galbasa. Wcześniej normalnie nabożeństwo i procesja.
  6. W sobotę, 13 czerwca w naszej parafii odpust ku czci św. Antoniego. Msze św. o godz. 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Tradycyjnie na zakończenie mszy świętych będziemy rozdawali poświęcone chlebki. Uwaga!!! Tego dnia wyjątkowo nabożeństwo czerwcowe i procesja po mszy św. o 18.00.
  7. Jest nowy numer Martyrii, naszego diecezjalnego pisma; zachęcamy do nabywania, bo znajduje się tam wiele ciekawych artykułów, które mogą nas ubogacić i pouczyć.
  8. Bóg zapłać wszystkim, którzy swoją ofiarą pomagają utrzymać naszą parafię i prowadzić podjęte inwestycje.