1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego nazywana w Polsce „Zielonymi Świątkami”. W Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej doroczny odpust, którego program jest dokładnie przedstawiony na plakacie w gablocie przed kościołem. Z racji odpustu nie ma dziś u nas mszy św. o 15.30. Bardzo cieszymy się, że nie ma już ograniczenia co do liczby wiernych w kościołach. Mamy wielką nadzieję, że wszystko, również w naszym życiu parafialnym, wróci do normy. Zapraszamy do uczestnictwa w mszach św. i nabożeństwach wszystkich naszych parafian. 
  2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. To Patronka naszej diecezji. Msze św. u nas o 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Jutro też obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszam dzieci z rodzicami, aby podczas świątecznych mszy św. wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
  4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
  5. 3 czerwca w środę o godzinie 16.00 spotkanie rodziców i dzieci przystępujących do I Komunii Świętej w czerwcu.
  6. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze św. o 6.00, 8.00, 10.00, 12.00, i 18.00.Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek msze św. o 6.00, 8.00, 12.00, 16.00 i 18.00. Kapłani już odwiedzili chorych z Komunią św. w ubiegły piątek. W pierwszą sobotę zapraszamy szczególnie na mszę św. o 18.00 i potem, jak co miesiąc, różaniec.
  8. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.
  9. Sakrament bierzmowania w naszej parafii będzie udzielony 12 czerwca o godz. 18.00. Przyjedzie do nas ks. bp Adrian Galbas. Dla większości to z pewnością pierwsza okazja by poznać nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji. Módlmy się za naszą młodzież by odpowiedzialnie i pobożnie przystąpiła do tego sakramentu.