1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32).

Jak ogłaszaliśmy tydzień temu, dziś po mszy św. o 15.30 odbędzie się spotkanie w sprawie terminu I Komunii Św. Zapraszamy by ostatecznie podjąć najlepszą decyzję.

 1. Dnia 24 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.
 2. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.
 3. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu. Nabożeństwo majowe codziennie o 17.30.
 4. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament.. Czekamy na jego szybką beatyfikację, wiemy, że była już wyznaczona data na 7 czerwca, ale uroczystość ta został na razie odłożona..
 5. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Odpust w Studzienicznej (szczegóły na plakacie w gablocie). Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.

W sobotę, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na czuwanie przed Najświętszym Sakramentem na godz. 20.00.

 1. Bóg zapłać za składane ofiary na utrzymanie i potrzeby naszej parafii.

   

  W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31.05  

  Msza Święta o godz. 15.30 - NIE BĘDZIE SPRAWOWANA