1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie, chodźmy”.

Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji.

Dziś po mszy św. o 15.30 spotkanie dzieci klas drugich i ich rodziców, w ramach przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej.

Dziś dzień wyborów do Sejmu i Senatu. Tak jak uczył nas nasz Ojciec Święty, św. Jan Paweł II ro nie tylko nasz przywilej, ale obowiązek.

  1. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty otaczamy serdeczną modlitwą przekazując życzenia Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask do wypełniania trudnej i odpowiedzialnej misji.
  2. Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego. 15 października obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego, a więc we wtorek. Nie ma chyba rodziny, w której nie zdarzyłoby się to nieszczęście, gdy rodzice odprowadzają swoje dziecko na cmentarz. Zapraszamy do wspólnej modlitwy we wtorek na mszę św. o 18.00 i różaniec.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie po mszy św. o 18.00. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.
  4. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasz, w piątek.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Tego dnia będziemy gościli w naszej świątyni kleryków z naszego Seminarium z koła misyjnego. O 12.00 mszy św. będzie przewodniczyć ksiądz biskup Jan Ozga, który przyjedzie do nas z Kamerunu. Przeprowadzimy także zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
  6. Polecamy lekturę prasy katolickiej.