Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

          Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają dzisiaj, do naszej Bazyliki na koncert duetu : Andrzej Bator – baryton i Daniel Popko – organy, zorganizowany w ramach cyklu koncertów Cameraty Augustoviany, który rozpocznie się o godz. 19.00. W programie utwory m. in. Stanisława Moniuszki, Jana Sebastiana Bacha czy Giuseppe Verdiego. Serdecznie zapraszamy.

  1. Dzisiaj nasza Diecezjalna Pielgrzymka Piesza osiąga cel; pielgrzymi docierają do tronu Matki Bożej. Oprócz tych, którzy pieszo przemierzyli całą trasę, wybrali się również pielgrzymi autokarami, by ostatni etap przejść i włączyć się w modlitwę na Jasnej Górze. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Już dziś zaplanujmy dobre przeżycie tych dni.
  2. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę.

Jak co roku, w Studzienicznej, nabożeństwo „różaniec na wodzie” w imieniu kustosza chętnych zapraszam.

  1. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych.
  2. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
  3. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.
  4.  7 września o godzinie 7.00 rano z ul. Kościelnej wyruszy po raz kolejny pielgrzymka do Wilna z naszej parafii. W programie m.in. Msza Święta w Ostrej Bramie , Koronka do MB przy obrazie Jezusa Miłosiernego,  spotkanie z ojcami św. Franciszka - w klasztorze Franciszkanów, góra Trzech Krzyży...starówka.

Serdecznie zachęcamy do zapisów w kancelarii parafialnej do 31 sierpnia. Koszt 100 zł (obiadokolacja, ubezpieczenie i przewodnik).

 

 

Close Open