Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu, bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

2. Jutro w naszym Kościele diecezjalnym Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego. Katedra to matka wszystkich kościołów w diecezji. Niech będzie to jeszcze jedna zachęta do modlitwy za naszą wspólnotę Diecezji Ełckiej. Módlmy się za Biskupa Ordynariusza, o nowego biskupa pomocniczego, za duchowieństwo i wszystkich wiernych.

3. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

4. W sobotę, 24 sierpnia obchodzimy Święto św. Bartłomieja Apostoła. Pod jego wezwaniem była pierwotnie nasza parafia, a jego figura znajduje się wysoko, w naszym głównym ołtarzu. Prośmy go o wstawiennictwo w intencjach naszej parafii, i naszych własnych.

5. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.

5. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci przed Panem.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
• 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
• 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.
• 24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.

Close Open