Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.
  2. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
  3. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Niech Matka Boże wszystkim nam uprasza duchowych darów. Grupa z naszej diecezji i naszej parafii dotrze do Częstochowy 11 sierpnia. 10 sierpnia, o godz. 22.00 wyrusza pielgrzymka autokarowa, by dojechać na ostatni etap i po dotarciu na Jasną Górę uczestniczyć w modlitwie przed tronem Naszej Matki. Zapisy w kancelarii.
  4. We wtorek, 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 6.00, 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00.
  5. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.
  6. Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają w niedzielę, 11 sierpnia, do naszej Bazyliki na koncert duetu : Andrzej Bator – baryton i Daniel Popko – organy, zorganizowany w ramach cyklu koncertów CameratyAugustoviany, który rozpocznie się o godz. 19.00. W programie utwory m. in. Stanisława Moniuszki, Jana Sebastiana Bacha czy Giuseppe Verdiego. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Close Open