1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Spotkanie członków wszystkich Kół Różańcowych z naszej parafii po mszy św. o godz. 12.00, a dzieci klas trzecich i ich rodziców po mszy o 15.30.  Za tydzień, po mszy o 15.30 spotkanie dzieci klas drugich i ich rodziców.

  1. Źródłem Bożego przebaczenia jest pozostawiony dla nas na ziemi sakrament pokuty. Pozwólmy Bogu obdarować się przebaczeniem i dobrze przygotować na nadchodzące święta. Z pewnością wielką pomocą w tym będą dla nas rekolekcje wielkopostne, które przeżyjemy w najbliższy czwartek, piątek i sobotę (11 – 13 KWIETNIA). Porządek mszy św. codziennie taki sam (6.00, 8.00, 10.00, 12.00, 16.00 i 18.00). Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Marcin Sieńkowski. W piątek nie będzie drogi krzyżowej w kościele, ani o 16.00, ani o 17.30, ponieważ o 19.00 rozpocznie się wspólne , dla wszystkich mieszkańców, nabożeństwo drogi krzyżowej, ulicami naszego miasta. Weźmy liczny udział, całymi rodzinami. Zapraszamy.
  2. Nabożeństwo Gorzkich żali dziś i w przyszłą niedzielę po mszach o 10.30, a z kazaniem pasyjnym i procesją po 18.00.
  3. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm. Przed sumą o godz. 11.50 zgromadzimy się przy grocie Matki Bożej, gdzie będzie poświęcenie palm i procesja do kościoła, na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
  4. W Wielki Poniedziałek (15 kwietnia), o godz. 14.00 będziemy wydawać paczki, jako pomoc charytatywną przed Świętami, dla biednych z naszej parafii. W czasie rekolekcji można będzie przynosić dary swego serca, jako jałmużnę wielkopostną w postaci różnych produktów. Proszę uprzejmie, by sprawdzić wcześniej datę przydatności. Bóg zapłać.
  5. W Wielką Środę, przed południem, kapłani odwiedzą chorych z Komunią Świętą Wielkanocną. Prosimy, by zgłaszać swoich chorych.