1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek jak co miesiąc. Msze św. o 6.00, 8.00, 9.00, 12.00, 16.00 i 18.00. Przed południem kapłani odwiedzą naszych chorych z Komunią św. Cześć Niepokalanemu Sercu Maryi – Matki Bolesnej oddamy w sobotę po mszy św. o 18.00.
  3. Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek dla dzieci o 16.00, dla młodzieży i dorosłych o 17.30. Zapraszamy też w piątki na nabożeństwo adoracji krzyża na godz. 20.00. Gorzkie żale w niedzielę po mszy św. o 10.30, a z kazaniem pasyjnym po mszy św. o godz. 18.00.
  4. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Świętej o godz. 12.00. Po mszy o 15.30 spotkanie dzieci klas trzecich i rodziców.
  5. Przygotowując się do Świąt Paschalnych, w których widzimy źródło wszelkiej łaski, przypominamy o przykazaniach kościelnych, które nakładają na wierzących dwa szczególne obowiązki. „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”. Pragnąc umożliwić wiernym nie tylko wypełnienie przykazań, ale nade wszystko dobre przygotowanie do Świąt Wielkanocnych przygotowujemy się do rekolekcji wielkopostnych (11 – 13 kwietnia).
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako dobrego przygotowania do zbliżających się świąt.