1. Dziękujemy Bogu za rekolekcje i szczególny czas miłosierdzia.Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski. Dziś po mszy św. o 15.30 spotkanie dzieci klas drugich i ich rodziców.
  2. 2. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali dziś po mszy o 10.30 i 18.00.
  3. Wydawanie paczek na święta potrzebującym jutro od godz. 14.00
  4. We wtorek i środę po wieczornych mszach świętych będziemy dekorować nasz kościół na Święta. W środę kapłani przed południem odwiedzą chorych z Komunią Św.
  5. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Po zakończeniu nabożeństwa jeszcze przez godzinę możliwość osobistej modlitwy. Wznowienie adoracji w piątek od godz. 8.00.
  6. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Wielki Piątek zostanie odprawione o godz. 10.00. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W piątkowy wieczór o godz. 18.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Tam odśpiewamy trzy części Gorzkich żali. Będzie możliwość spowiedzi tzw. „noc konfesjonałów”. Przypominamy, że w Wielki Piątek wierni są zobowiązani do postu ścisłego.
  7. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od 8.00 do 16.00 co pół godziny.
  8. Zgodnie z najdawniejszym zwyczajem liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy po zmroku o godz. 19.00. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
  9. W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 uroczystą procesją rezurekcyjną, biciem dzwonów i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami.

W Święta msze św. wg. porządku:

 

Niedziela : 6.00, 9.15, 10.30, 12.00, 18.00.

Poniedziałek: 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 18.00.