Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.
  2. Msze Święte roratnie sprawowane są w naszym kościele w dni powszednie o godz. 6.00. Wcześniej śpiewamy Godzinki. Ofiary składane wtedy na tacę przeznaczamy na pomoc ubogim z naszej parafii. Jak w ubiegłych latach przed Świętami przygotujemy paczki. Bóg zapłać.
  3. Szczególnym wydarzeniem na drodze adwentowego oczekiwania będą rekolekcje parafialne. Odbędą się w dniach 21-23 grudnia.
  4. Bóg zapłać za osobistą i wspólnotową modlitwę oraz składane dziś przy wyjściu z kościoła ofiary jako wyraz łączności z Kościołem na Wschodzie. Gościmy dziś Siostry, które na co dzień posługują na Ukrainie.
  5. Dziś po mszy św. o 15.30 spotkanie dzieci klas drugich i ich rodziców.
  6. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny.
  7. Rozprowadzamy świece na stół wigilijny. To coroczna akcja CARITAS, jako pomoc biednym, bezdomnym i ubogim dzieciom. Są dwa rodzaje świec: po 6 i 13 złotych. Bóg zapłać.
Close Open