Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.
  2. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.
  3. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych codziennie o godz. 6.00.
  4. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty i aktywny udział w rekolekcjach adwentowych, które przeżyjemy w piątek, sobotę, i niedzielę. W piątek i sobotę msze św. o 6.00, 8.00, 10.00, 12.00, 16.00 i 18.00. W niedziele porządek zwyczajny.
  5. Z racji, że w tym roku tak ułożył się kalendarz, paczki świąteczne dla ubogich będą wydawane już jutro w kancelarii od godz. 14.00. Bóg zapłać za składane ofiary na ten cel na roratach, a także naszej młodzieży, która pod opieką P. Jarosława Zyskowskiego, katechety, dokonała zbiórki żywności w sklepach. Serdeczne podziękowanie też Paniom, i naszej Siostrze Małgorzacie, które przy tym pracują, za ich serce i poświęcony czas.
  6. Na Święta trzeba jak co roku przygotować naszą świątynię. Dekoracje będziemy przygotowywali po mszach wieczornych w najbliższy piątek i sobotę. Zapraszamy do włączenia się, do pomocy…
  7. Rozprowadzamy jeszcze świece Caritasu..
  8. Jeśli ktoś nie ma opłatka na stół świąteczny, można zajść do zakrystii..
Close Open