Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.
  2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi z procesją po mszy św. o 18.00.
  3. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.
  4. Od 2015 roku 1 września obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.
  5. Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. Od przyszłej niedzieli powracamy do stałych godzin niedzielnych Eucharystii. Nie będzie już mszy o 20.30, a na 15.30 zapraszamy szczególnie dzieci, ale też rodziców, dziadków ze swoimi pociechami.
  6. W piątek, rano, o 4.00 wyrusza autokarowa pielgrzymka z naszej parafii do Kalisza, Torunia i Lichenia. Zbiórka przed 4.00, na ul. Kościelnej.
Close Open