Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.
  2. Dziś po mszy św. o 15.30 spotkanie dzieci klas trzecich i ich rodziców; zaś po mszy o 18.00 spotkanie młodzieży do bierzmowania, klas ósmych i trzecich gimnazjum i ich rodziców. Spotkania dotyczą przygotowań do przyjęcia sakramentów.
  3. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.
  4. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.
  5. W sposób szczególny chcemy zaprosić dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek.
  6. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.
  7. Kurs przedmałżeński i katechezy dla małżonków w Augustowie 21-23 wrzesnia 2018 r

Bezpośrednie przygotowanie dla narzeczonych ,którzy planują w roku 2018 i 2019  zawrzeć sakrament małżeństwa. Treści spotkań skierowane będą do zakochanych .

Małżeństwa ,które  wezmą udział odkryją nową świadomość , smak ,głębię oraz inspiracje  powołania  małżeńskiego.

Informacje  szczegółowe : Parafia św. Jana Chrzciciela w Augustowie

Czas trwania zajęć:

w piątek od 18.00 do 21.00  ;

w sobotę od 9.30 do 20.00 ,

w niedzielę   9.00-13.00

  1. Ksiądz kan. Arkadiusz Pietuszewski, diecezjalny Koordynator "Dzieła Nowego Tysiąclecia",  przekazuje informację, że są wolne stypendia w Fundacji Papieskiej. Warunkami przyjęcia do programu stypendialnego są: średnia 4,8; dochód brutto na 1 osobę w rodzinie nie może przekraczać 1500 zł.; należy podać dane kandydata: pesel, adres zamieszkania, szkoła, poczta e-mail.
Close Open