Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Obchodzimy dzisiaj Rocznicę Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Ełku. To dobra sposobność, by podziękować Panu Bogu za wszelkie dobro, które dokonało się, i dokonuje w naszej młodej diecezji, i by modlić się za naszego Biskupa, o wybór nowego Biskupa pomocniczego, za duchowieństwo, siostry zakonne, seminarzystów, i wszystkich diecezjan.
  2. W najbliższą środę (22 sierpnia), o godz. 20.45, z kaplicy Pana Jezusa Klęczącego wyruszy kolejna nocna pielgrzymka piesza mężczyzn do Studzienicznej. Około 23.00 msza św. w kaplicy na wyspie w Sanktuarium. Powrót podstawionym autobusem. Zachęcamy…
  3. W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.
  4. W przyszłą niedzielę uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.
  5. Organizujemy z naszej parafii pielgrzymkę autokarową do Kalisza, Torunia i Lichenia. Są jeszcze wolne miejsca. Wszelkie informacje i zapisy w kancelarii parafialnej. Zachęcamy.
  6. Są do nabycia płyty z piosenkami pielgrzymkowymi zespołów z naszej ełckiej pielgrzymki pieszej na Jasną Górę, a także książeczka z dziejami Augustowa, naszej parafii, parafii augustowskich i okolicznych. Bardzo zachęcamy do nabycia.
  7. W związku z organizacją imprezy triathlonowej w Augustowie, 25 sierpnia, w sobotę, wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. W godzinach 10.00 – 15.00 wyłączone z ruchu będą: ul. Szpitalna, Partyzantów i Al. Kard. Wyszyńskiego, oraz droga na odcinku Augustów – Nowinka. Za utrudnienia organizatorzy przepraszają.
Close Open