Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

Dziś uroczystości odpustowe w Studzienicznej. Program na plakacie.

Dzisiaj o godzinie 15.30- nie będzie sprawowana Msza Święta.

3. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja, w drugi dzień Zielonych Świąt, czcimy Maryję jako Matkę Kościoła, to główna Patronka naszej diecezji. Msze św. u nas o 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

4. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

W naszej wspólnocie to szczególny dzień z racji I Komunii Świętej.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Tego dnia obchodzony będzie u nas Powiatowy Dzień Strażaka, msza św. z udziałem strażaków o 9.15.

7. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele po mszy o godz. 18.00

8. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

 

 

Close Open