Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

2. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 i 18.00. O godz. 12.00 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszego miasta, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Wzorem lat ubiegłych proszę, by ołtarze przygotowały nasze Siostry , i wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, Domowego Kościoła i Eqipes Notre Dame, i Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Obecność na procesji nie zastępuje obecności na mszy św.

Tego dnia kończy się maj. Jeśli będzie dobra pogoda, wieczorna msza św. i ostatnie nabożeństwo majowe będzie przy grocie Matki Bożej. Zapraszamy.

3. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszo sobotnie z procesją o godz. 18.00.

5. Od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy św. o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę (3 czerwca), odbędzie się w Augustowie IV Marsz dla Życia i Rodziny. Przemaszeruje on pod hasłem „Polska rodziną silna”. Będzie to święto maluchów, ich rodziców oraz osób starszych. Marsz promuje wartości rodzinne i wspólne spędzanie czasu przez rodziców i dzieci. Dlatego do uczestnictwa zapraszamy wszystkie rodziny. Zanim marsz wyruszy, o godz. 12.00, w Bazylice odprawiona będzie msza św. Po niej uczestnicy przejdą pod kolumnę Zygmunta, a następnie , po uroczystym powitaniu, w asyście orkiestry dętej, ulicami Mostową i Zarzecze przejdziemy do amfiteatru. Tam podczas pikniku rodzinnego organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, nie tylko dla dzieci. Oprócz gier edukacyjnych i zabaw odbędzie się między innymi koncert zespołu „Wyrwani z Niewoli”. Warto z pewnością tak zaplanować czas swojej rodziny, by wziąć czynny udział w Marszu. Zapraszamy.

Close Open