Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca. Dziś rocznica objawień fatimskich z 1917 r., a także rocznica zamachu na św. Jana Pawła II z 1981 r.

Dziś druga niedziela miesiąca, więc po mszy św. o 15.30 spotkanie dzieci klas drugich i ich rodziców.

  1. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie po mszy św. o godz. 18.00 odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.
  2. W sobotę, jak co roku w Studzienicznej gromadzą się dzieci na mszy św., która będzie transmitowana przez TV TRWAM. Przygotowany program od godz. 10.00; msza św. o godz. 12.00.
  3. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Tym, którzy jeszcze tego nie uczynili przypominamy o tym z miłością.
  4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, odpust w Studzienicznej wg tego samego od lat porządku. Tradycyjnie z Bazyliki wyruszy piesza pielgrzymka. Wyjście o godz. 8.00. Bardzo serdecznie zachęcamy.
Close Open