Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi.
  2. Gościmy dziś kleryka z naszego Ełckiego Seminarium Duchownego. Bóg zapłać ofiarodawcom.

  3. Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Przypomnijmy, że Akcja Katolicka jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, a jej zasadniczym celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem dla jej członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.

  4. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”. Niech zgiełk andrzejkowych zabaw, jakie się w tym czasie organizuje, nie zagłuszy naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona podczas świątecznych Mszy Świętych.

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty. W pierwszy piątek odwiedziny chorych z Komunią Świętą. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 18.00 nasze osobiste i wspólnotowe intencje przedstawimy Niepokalanemu Sercu Maryi podczas pierwszosobotniego nabożeństwa.

2 grudnia, w pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 10.00 w naszej Bazylice uroczysta msza św. na rozpoczęcie nowego roku formacji i modlitwy Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. Mszy św. przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Ordynariusz. Zapraszamy.

  1. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni. Za tydzień I Niedziela Adwentu i comiesięczne spotkania (po 12.00 - Koła Różańcowe, po 15.30 - dzieci klas trzecich i ich rodzice, po 18.00 - kandydaci do bierzmowania). Na mszy św. o 18.00 Kościół Domowy i Ekipy Notre Dame zapraszają do wspólnej modlitwy w intencji małżeństw naszego miasta.

 

 

Close Open