Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.
  2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość...”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.
  3. Udział w roratach ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 6.00 niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Wszyscy przynosimy świece, a dzieci mają lampiony i uczestniczą w procesji na wejście. Roraty tradycyjnie będą poprzedzone wspólnym śpiewem Godzinek. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych postanowień. Tradycyjnie taca z rorat przeznaczona jest na cele charytatywne, na paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.
  4. Jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy.
  5. W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu. Spodziewamy się upominków od św. Mikołaja. To pierwsza środa miesiąca, a więc comiesięczne spotkanie dla mężczyzn, różaniec i konferencja. Zapraszamy na 19.00.
  6. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz.6.00, 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  8. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii w dniach 21-23 grudnia.
Close Open