Witamy na stronie Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

  1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca.
  2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała
    w świątyni około 12 lat. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.
  3. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej. Organizacja ta, powołana przez papieża Piusa XI w roku 1928, zrzesza osoby pragnące promować i wprowadzać w życie społeczne nauczanie Kościoła w ścisłej współpracy z hierarchią Kościoła. Zadaniem członków stowarzyszenia jest oddziaływanie na bliskie im środowiska, zwłaszcza związane z miejscem pracy, dokąd nie zawsze mogą dotrzeć kapłani. Jest to praca ewangelizacyjna i formacyjna, prowadzona tak wśród własnych członków, jak i w najbliższym otoczeniu. Polecam Panu Bogu tę sprawę. Może z Jego pomocą i w naszej parafii uda się powołać Akcję Katolicką. W najbliższym czasie skierujemy zaproszenie do wiernych by to dobre dzieło mogło się rozwijać i u nas, by i u nas przynosiło dobre, boże owoce.
  4. W najbliższą środę, 22 listopada mamy liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy - patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych. To dobra okazja, by wyrazić wdzięczność naszemu Panu organiście za prowadzenie śpiewu podczas nabożeństw w naszej parafii, także scholi młodzieżowej i rodzącej się scholi dziecięcej. Niech święta patronka wyprasza obfitość bożej łaski, zdrowie i pomnożenie talentów na pożytek nas wszystkich. Szczęść Boże !!!

 

Close Open