1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

  1. W kalendarzu liturgicznym pod datą 24 maja (środa) umieszczone zostało specjalne liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

 

  1. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI, też w najbliższą środę modlimy się za Kościół w Chinach. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest jeszcze prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu braci chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie.

 

  1. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszam tego dnia na Eucharystię i wspólną modlitwę. Będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu. Dla zmarłych o niebo.

 

  1. Tradycyjnie w najbliższą sobotę, a więc w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej odbędzie spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci transmitowane przez Telewizję Trwam. W tym roku spotkanie będzie połączone ze Stacją Dziecięcą III Kongresu Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Kościelnych Diecezji Ełckiej pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” oraz z Ogólnopolskim Dniem Dziecka organizowanym przez Caritas Diecezji Ełckiej. Do Studzienicznej Biskup Ełcki zaprasza wszystkie dzieci, a zwłaszcza dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych, I Komunijne i rocznicowe, ze Szkolnych Kół Caritas  i grup misyjnych. W sobotę też, po wieczornej mszy św. u nas Wieczór Uwielbienia. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Odpust w Studzienicznej. Jak co roku tego dnia wyruszy pielgrzymka piesza z Bazyliki na sumę odpustową. Wyjście o godz. 8.00. Zachęcamy. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.

 

  1. Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przez swoje ofiary utrzymują naszą parafię, i dzięki nim możemy kontynuować prace przy nowo wybudowanym domu parafialnym, a także w Bazylice. Obecnie wymieniane są na nowe miękkie siedzenia w ławkach. Bóg zapłać!